נדל"ן מול מכשירי הפנסיה הקיימים

נדל"ן כפנסיה אל מול מכשירי הפנסיה הקיימים בשוק קרן פנסיה וביטוח מנהלים.

בראש ובראשונה ההבדל הוא בצורת הצבירה של הכספים. במכשירי הפנסיה אנו מפרישים חלק מהמשכורת שלנו בגילאי 30,20 וכד` עבור כסף שאנו עשויים לראות לקראת גיל 70.

אין לנו אפשרות להוציא את הכספים לפני גיל הפרישה (60+). כספים אלו שאמורים להיות בטוחים נסחרים בבורסה ונתונים בכל זמן לתוצאותיה. כמו כן, המכשירים הפנסיונים הללו בנויים בצורה של תנאים אישיים או קיבוציים ובהם תנאים קשיחים.

למשל, אדם שהולך לעולמו לפני גיל הפרישה יקבל תשלום חלקי, לעיתים לא זכאי לתשלום כלל. במקרה פטירה לאחר הפרישה המצב זהה, לעיתים יופסקו התשלומים מיד עם מותו ולעיתים תשולם פרמיה מסוימת ליורשים שאחריה לא יהיו זכאים עוד לתשלום.

לעומת זאת בנדל"ן, הכסף שאנו צוברים לגיל פנסיה נזיל ולא חלה עלינו הגבלה לקבל כספים אלו בגיל הפרישה מעבודה בלבד. כמו כן, הכסף הזה לא צמוד בורסה ולא מאבד מערכו ה"ריאלי" כשהבורסה בירידות. אם ערך הנדל"ן יורד תמיד נוכל לא למכור ולהמשיך להשכירו.

כמו כן, כמעט תמיד אנו נגיע לנכס ללא משכנתא שמניב לנו הכנסה חודשית משכירות מהר יותר מגיל הפרישה מעבודה.  בנדל"ן קיימת האופציה שנדאג לעצמנו באמצעות נכסים שיעבדו בשבילנו למשך תקופה ארוכה- שנות עבודתנו. בתכנון נכון, נוכל להגיע לפנסיה בבטחה ללא משכנתא ונמשיך לגרוף בכל חודש את דמי השכירות מהנכס בזקנתנו.

ההבדל הגדול ביותר אולי בין מכשירי הפנסיה והנדל"ן נמצא במנגנון קבלת הכספים.

במקרה פטירה, ביטוח החיים ישלם את המשכנתא הנותרת על הנכס וכך יזכו היורשים שלנו להמשיך ליהנות מהפירות של ההשקעה שלנו בנדל"ן לכל חייהם ויורישו אותו אף הלאה לילדיהם.

לפרטים נוספים פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.