נהוראי שמואל

1. איך הגעת ל”משכנתא אחת”?

כשרציתי לקנות דירה אחי המליץ לי לקחת את “משכנתא אחת” לצורך יעוץ וליווי בכל נושא המשכנתא. אני לא רציתי לצאת פראייר ולהיתקע עם עמלות בשמיים לכן בחרתי לפנות אליהם ליעוץ.

2. מה הייתה הבעיה שבגללה פנית ליועץ משכנתאות?

חיפשתי דירה דרך יד 2. לבסוף מצאתי דירה שמאוד אהבתי, אבל היא ממוקמת באזור מעט מוזנח – מה שבעצם נחשב לבעיה ידועה ומשפיע על התייחסות הבנק לאישור המשכנתא והתנאים שבה. בנוסף לכך, למרות שהיה לי הון עצמי מספיק, ההכנסות המוכרות שלי היו נמוכות מאד.

3. איך פתרת את הבעיה? כלומר איך כן הצלחת לקחת משכנתא?

כשפניתי תחילה לבנק דיסקונט לבדי, קיבלתי הצעה עם עמלות בשמיים, והתנאי היה ערבות של שני ההורים. הבנתי שיש פה משהו מורכב יותר משחשבתי. לאחר מכן, פניתי יחד עם יועצי משכנתא אחת לבנק מסד שבו אמי רשומה, הייתה התקדמות טובה, אך כאן קיבלתי סירוב מפני שלא היו לי מספיק הכנסות. הם לקחו על עצמם לעשות מה שאפשר, ובסופו של דבר הגשנו פנייה לבנק מזרחי טפחות שאתו עובדת חברת “משכנתא אחת” פעמים רבות. שם כבר הכל רץ – ולמרות הסיכוי הקלוש, הנה אני היום עם משכנתא משתלמת במיוחד.

4. האם לדעתך המחיר ששילמת לחברה הוגן?

קיבלתי תמורה מלאה למחיר ששילמתי, ואפילו מעבר. המחיר אפילו היה ביחס למתחרים יחסית זול.

עם משכנתא אחת ידעתי שאני הולך על בטוח. ישר יודעים שמדובר ביועץ משכנתאות אמין, וההוכחה שלי לזה היא שגם לאחר הסירוב שקיבלתי מבנק מסד – עידן עמד לצידי ודאג לי למשכנתא בבנק אחר.

5. מה לדעתך צריך שינוי או שיפור בשירות שלנו?

לא ראיתי צורך בשום שינוי. דאגו לי להכל עד שכל הכסף נכנס לי לחשבון שלי והועבר למוכר הדירה.

6. מה ההמלצה שלך למשפחות נוספות שמתלבטות לגבי התהליך?

משכנתא אחת דאגו לעדכן בכל צעד והתקדמות בעניין המשכנתא. הדבר היחיד שנדרש ממני – זה להיות זמין. וגם אם לא, תמיד יש מייל או whatsapp.

תכלס, אין הרבה מה להתלבט. הוותק מעיד על עצמו. 15 שנים של ניסיון מוכיחות את עצמן. זה עולם אחר עם יועץ מנוסה שמכיר את כל המערכת מאחורי הקלעים.