מה ההבדל בין חידוש לובי לשיפוץ לובי

אנשים המתעניינים בחידוש לובי או בשיפוצו מחפשים קבלן לביצוע העבודה ונתקלים בבלבול הנובע מחוסר בהירות בין שני המושגים: חידוש ושיפוץ.

בשורות הבאות נבהיר את ההבדלים בין שני המושגים, כך שתוכלו לדעת בדיוק איזה שירות לדרוש מקבלן הביצוע.

מהו שיפוץ לובי?

לצורך הבהרת הנושא נשתמש במושגים מענף הרכב. שיפוץ מנוע, לצורך העניין, נדרש כשהמנוע עשה את שלו, והבוכנות נשחקו כתוצאה מקילומטרז' רב או כתוצאה מקלקול או הזנחה.

במקרה זה תכניסו את הרכב למוסך, המוסכניק יפרק את המנוע וישלח אותו למילוי החללים שכורסמו בגלילי הבוכנות. המנוע יחזור למכונאי, שירכיב מחדש את המנוע ויחזיר לכם רכב, מה שנקרא אחרי אוברול.

שיפוץ לובי, אם כן, הוא אוברול ללובי. בחדרי לובי של בנייני מגורים ובנייני משרדים אין אמנם מנוע, אך יש בהם דלתות כניסה לבניין. יש בהם תיבות דואר ואולי גם מערכות אינטרקום ומצלמות אבטחה וכו'.

דלתות כניסה לבניין, תיבות דואר, מערכות אינטרקום ומצלמות אבטחה צוברים עם השנים בלאי. הדלתות מתחילות לחרוק, הסגירה כבר לא סגירה והן כבר אינן מספקות את הפרטיות והבטיחות הדרושים לדיירים.

תיבות הדואר, או חלקן,אולי כבר לא ננעלות ומשמשות יעד למעשי קונדס של ילדים, וכתוצאה מכך דברי דואר או חשבונות לא תמיד מגיעים לידיכם.

עד שיום אחד אתם מקבלים מכתב התרעה מחברת החשמל על ניתוק דירתכם מקווי אספקת החשמל, ואתם מבינים שהגיע הזמן לעשות אוברול ללובי.

כלומר להזמין קבלן ביצוע שיתקן או יחליף את דלתות הכניסה לבניין, את תיבות הדואר, האינטרקום ואת מצלמות האבטחה שכבר מזמן לא פועלות וכד'.

עד כאן שיפוץ לובי!

לקריאה נוספת:

שיפוץ לובי

מהו חידוש לובי?

נחזור אל הדימויים מעולם הרכב שהשתמשנו בהם קודם. נניח שיש לכם רכב ישן שאתם מאוד קשורים אליו. הרכב במצב מכני מצוין, אבל חשבון הבנק לא ממש מאפשר לכם לקנות רכב חדש.

מה שכן, אתם בהחלט יכולים להרשות לעצמכם להחליף את הריפוד, לעשות צבע חדש, להחליף את הרדיו הישן במערכת מולטימדיה חדישה ולהמשיך לנהוג ברכבכם האהוב עוד קילומטרים רבים.

לזה קוראים חידוש רכב, ובדיוק על אותו משקל אפשר לעשות חידוש לובי.

דלת הכניסה לבניין עושה את העבודה – היא נסגרת כמו שצריך, האינטרקום עדיין עובד, תיבות הדואר תקינות, כל החשבונות מגיעים, ואם יש התרעות על ניתוק מקו החשמל או המים, זה רק בגלל ששכחתם לשלם.

אבל למרות התפקוד המכני והפונקציונאלי המרשים, מראה הלובי די מיושן ובא לכם להתחדש. בירור עם דיירי הבניין מצביע על כך שהצורך בהתחדשות משותף לכולם.

לא זו בלבד, יש לכולם קצת כסף בצד, כך שאפשר להרים את הפרויקט, ואולי אפילו קצת להשתולל!

אז עושים כמה בירורים, אוספים המלצות ומבקשים ממספר קבלנים הצעות מחיר. משווים את ההצעות בוחרים את האטרקטיבית ביותר ויוצאים לדרך, בלי להתפשר, כמובן, על איכות החומר ואיכות הביצוע.

ואז, אחרי שהקבלן סיים את העבודה, אתם מגיעים הביתה ומרגישים כמו משפרי דיור במלוא מובן המילה – דלת כניסה מעוצבת מאלומיניום עם זכוכית דקורטיבית החליפה את קודמתה הבלה והעייפה.

תיבות הדואר בוהקות אליכם בעיצוב מודרני, מערכת האינטרקום השתדרגה בקודן חכם עם תאורת לד הייטקית, ומצלמת אבטחה חדישה מעבירה לדירתכם תמונת וידאו ברזולוציה גבוהה.

אתם רואים מי מצלצל בדלת הכניסה – אורח רצוי או טרדן שמבקש תרומה או מדגם, ובהינף אצבע אתם יודעים איך יראה המשך הערב.

פתאום הכל נראה ומרגיש אחרת – לזה קוראים חידוש לובי.

אנו מקווים שעשינו לכם סדר ופיזרנו את הבלבול בין בין שני המושגים: חידוש לובי ושיפוץ לובי. עכשיו כל שנשאר לכם זה להחליט מה מבין השניים אתם מחפשים ולהתחיל לעשות טלפונים. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This field is required.

This field is required.