מימון לרכב 100 אחוז

במימון לרכב 100 אחוז, קיימות שלוש אפשרויות: 1- מימון, 2- ליסינג, 3- הלוואה. לפניכם יתרונות וחסרונות של כל אחת מהן. רק תבחרו, או שלא.

קניית רכב – ההוצאה הכבדה השניה בחיי אדם – איך מממנים את זה?

קניית רכב היא הוצאה במשקל כבד עבור רוב האנשים. וכמו שמחירי הדירות הביאו לשגשוגו של ענף המשכנתאות, כך מחירי הרכב הביאו לשגשוג ענף מימון הרכב בשנים האחרונות.

אבל בעוד שהלוואה למימון דירה (מה שנקרא משכנתא) מצריכה הון התחלתי כלשהו, בשוק הרכב ניתן לקבל מימון של 100 אחוז מעלוּת הרכב, ללא תשלום מקדמה.

את התענוג הזה תוכלו לקבל באחת משלוש דרכים: רכישה מחברה למימון רכב, רכישה מחברת ליסינג, או לקיחת הלוואה בנקאית או חוץ בנקאית.

מימון לרכב 100 אחוז על ידי חברה למימון רכב – הרכב רשום 100% על שמכם

חברה למימון רכב מאפשרת לכם לעשות עסקה של מימון לרכב 100 אחוז, ולחילופין לשים מקדמה אשר תקוזז מסכום ההחזר. את ההחזר ניתן לפרוס למספר שנים, וגובה כל תשלום בהתאם לתנאי ההסכם.

רכב הנקנה מחברה למימון רכב רשום על שמכם, וזהו פרט בעל חשיבות רבה במועד מכירת הרכב.

נכון למחירון הרכב בחודש דצמבר 2022, ירידת הערך של רכב מחברת ליסינג היא בגובה 22%. כלומר, רכב מחברת מימון יהיה יותר אטרקטיבי מרכב ליסינג כשתרצו למכור אותו.

אבל רגע, לפני שאתם מתחילים להתלהב, שימו לב לכך שאינכם יכולים לקנות כל רכב שאתם רוצים, אלא רק רכב ממאגר הרכבים שהחברה מציעה.

במסגרת זו תוכלו למצוא מבחר כלי רכב חדשים ומשומשים. המשומשים בדרך כלל מיד ראשונה, ולפעמים גם מיד שניה.

חשוב לציין כי ציי הרכבים המשומשים מפוקחים תחת שירותי קצין בטיחות בתעבורה, דבר המגדיל את הסיכוי לקנות רכב משומש במצב טוב.

אחריות עבור כלי רכב משומשים ניתנת בדרך כלל עד שנה, תלוי במצב הרכב, בשנתון ובחברת המימון מהם תרכשו את הרכב.

את הרכבים החדשים קונה חברת המימון מהיבואן ומקבלת הנחת כמות. הרווח של חברת המימון מגיע מפער המחירים בין מחיר השוק למחיר ששלמו ליבואן, וכמובן מהריבית על התשלומים שתצטרכו להחזיר עבור הרכב.

מימון לרכב 100 אחוז

עסקאות מימון לרכב 100 אחוז מחברת ליסינג

עסקאות מימון לרכב 100 אחוז בליסינג הפכו פופולריות בשנים האחרונות, בעיקר בקרב ארגונים וחברות, אבל גם בקרב רוכשים פרטיים.

בניגוד לחברות מימון, חברות ליסינג מבצעות עסקאות על כלי רכב חדשים בלבד. שיטת הליסינג היא סוג של השכרת רכב, אך לא על בסיס יומי, שבועי וכד' אלא בדרך כלל לתקופה של 3 שנים.

וכמו בחברה להשכרת רכב, גם בעסקת ליסינג הרכב נשאר רשום על שם החברה. הסכם הליסינג כולל פריסה ל-36 תשלומים בגובה מוסכם מראש. בסוף התקופה עומדות בפני נהג הרכב שלוש אפשרויות.

אפשרות אחת – לקנות את הרכב מהחברה על ידי הוספת תשלום על הערך היחסי של הרכב שעדיין לא שולם.

אפשרות שניה – להחזיר את הרכב, לקבל רכב חדש ולחתום על הסכם ליסינג חדש לשלוש השנים הבאות.

אפשרות שלישית – להחזיר את הרכב, להגיד תודה ובזאת לסיים את ההתקשרות עם החברה.

חשוב להדגיש כי היצע כלי הרכב של חברות הליסינג מוגבל יחסית. זו כנראה אחת הסיבות להיותה פחות פופולרית בקרב אנשים פרטיים.

מאידך, ארגונים וחברות, המעניקים לעובד רכב כחלק מהסכם העסקה, ממנים את העסקה בשיטת ליסינג תפעולי, בה ניתן למצוא שלושה יתרונות:

  1. במסגרת ליסינג תפעולי מקבלים הרכבים טיפולים ותחזוקה שוטפת מחברת הליסינג. דבר זה מפחית את העומס משירותי קצין בטיחות בתעבורה המופעלים בתוך הארגון או החברה.
  2. רכבי ליסינג המשמשים את עובדי הארגון נחשבים כהוצאה מוכרת. זה כנראה גם מסביר את הפופולריות שלהם בארגונים וחברות לעומת חוסר הפופולריות בקרב הציבור הפרטי.
  3. היצע כלי הרכב של חברות הליסינג אולי מוגבל, אך בהחלט מספק את העובד שנהנה מרכב על חשבון החברה.

מימון לרכב 100 אחוז באמצעות הלוואה בנקאית או חוץ בנקאית

זהו סוג המימון המוכּר והפחות אהוד עקב היחסים המורכבים בין בנקים ללקוחות בישראל.

אבל הבנקים ישמחו לתת לכם הלוואה עם פריסת תשלומים לטווח ארוך, אם רק תוכיחו יכולת לעמוד בתשלומי הקרן והריביות שהבנק דורש.

אל הבנקים הצטרפו לאחרונה חברות ביטוח המציעות הלוואות נדיבות בתנאים אטרקטיביים. חובת ההוכחה לזכאות עדיין עליכם, אבל בהחלט שווה בדיקה.

דבר אחד בטוח, מימון לרכב 100 אחוז בהלוואה בנקאית או חוץ בנקאית, יאפשר לכם להיכנס לאולמות התצוגה של כל יבואני הרכב, לקנות איזה כל רכב שבא לכם, והרכב יהיה רשום על שמכם, כולל הניילונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This field is required.

This field is required.