ריצוף גדול לבית קטן

איזה ריצוף מומלץ לבית קטן ריצוף גדול, ריצוף ענק ואולי מרצפות טרצו 20X20

מרבית מעצבי הפנים מאמינים כי ריצוף גדול לבית קטן הוא המתאים ביותר להגברת תחושת המרחב

ריצוף גדול לבית קטן יכול להיות במגוון מידות וסוגי אריחים המאפשרים תהליך בחירה והעדפה הן לטעמו של הלקוח והן לנטיותיו של מעצב הפנים.

ניתן להגיד בבירור כי התקופה של אריחי טרצו 20X20 ס"מ פינתה את מקומה לריצוף גדול 60X60 ס"מ ומעלה עד ריצוף ענק של אריחים מדוקקים בגודל של 120X260 ס"מ ואף גדולים מכך.

השינוים והמעבר לריצוף גדול לבית קטן או ריצוף ענק לבית ענק או חלל ענק מסמלים גם את השינוי בשיטות הריצוף מהנחה ידנית של אריחי טרצו לשימוש בידית ואקום אחת או יותר להעברה והנחה של אריחים מדוקקים גדולים.

כיום מקובל על ידי מרבית מעצבי הפנים וגם בעלי מקצוע שיפוצניקים ורצפים, להמליץ על ריצוף גדול לבית קטן לצד מאפיינים נוספים של האריחים המועדפים.

אנו ממליצים לכם לא לוותר על ייעוץ עיצוב פנים שיאפשר לכם להתאים באופן המיטבי את גודל האריחים למאפיינים של הבית או הדירה הספציפית שלכם.

תהליך המעבר מאריחי טרצו 20X20 ס"מ לאריחי ריצוף גדול וריצוף ענק

שלושה גורמים משמעותיים היו מעורבים בתהליך המעבר מריצוף קטן על צורותיו השונות לצבירת הפופולריות של ריצוף גדול ולאחר מכן לריצוף ענק.

  • גורם ראשון – שכלול בלתי פוסק של תהליכי ייצור מתקדמים המאפשרים לייצר כיום גם ריצוף גדול של 80X80 ס"מ וריצוף ענק בגודל של 160X320 ס"מ כל אריח.
    אלו הם אריחי גרניט פורצלן דמוי שיש אשר מיוצרים במספר מקומות בעולם המתמחים בתחום חיפויי הרצפה משם מיובאים אריחים אלה.
  • גורם שני – זמינות בשוק הישראלי של ריצוף גדול וריצוף ענק בעקבות פתיחת השוק ליבוא לצד שכלול והוזלת אמצעי ההובלה שמאפשרת למעוניינים בכך לבחור להשתמש בריצוף גדול לבית קטן בעלויות סבירות ולהישאר במסגרת התקציב.
  • גורם שלישי – טרנדים עיצוביים גלובליים ומעברם והשפעתם על מעצבי פנים מקומיים ישראליים.
    גם מעצבים וארכיטקטים מחו"ל שפועלים בישראל ותמיד מחפשים להטמיע אלמנטים חדשניים בכל פרויקט שלהם, תהליכים שתרמו לפריחתו של ריצוף גדול וריצוף ענק במבני ציבור, משרדים ואף בבתים ודירות פרטיות גדולות.

ריצוף גדול לבית קטן

אז למה עדיף ריצוף גדול לבית קטן

יש הגורסים שהדבר הראשון שאנו רואים כשנכנסים לבית הוא את הרצפה ולאחר מכן המבט עולה אטאט במעלה הקירות עד לתקרה ואמצעי התאורה המותקנים בה.

למראה הרצפה השפעה מרחיקת לכת על התחושות המלוות את מי שנכנס ושוהה בבית ונע בין חדריו בין אם מדובר בבית גדול ובין אם מדובר בבית קטן.

כיום הדעה הרווחת (שבמקרים רבים אף מלווה במחקרים) המקובלת בקרב מעצבי פנים וארכיטקטים היא כי גודל אריחי הרצפה או רוחב פסי הפרקט משפיע ישירות על תחושת המרחב.

פסי פרקט צרים ומרצפות קטנות משרות אווירה של צפיפות והקטנה ללא קשר לגוון הרצפה והטקסטורה שלה.

מנגד פסי פרקט רחבים וריצוף גדול או רצוף ענק במקרה של חללים גדולים מאוד, משרים אווירה של המשכיות ומרחב לעיתים עד לנקודת המפגש של הקיר עם הרצפה.

גורם נוסף המשפיע על תחושת המרחב המשמעותית במיוחד לבתים ודירות קטנות היא הגוון הבהיר של הרצפה המספקת החזר לתאורה הטבעית או הפנימית.

למה בדירה או בבית קטן עדיף להסתפק בריצוף גדול ולא בריצוף ענק

בבחירת ריצוף גדול לבית קטן לא מומלץ לבחור ריצוף ענק כגון: 160X320 ס"מ או 120X260 ס"מ ודומה וזאת כי לעיתים רוחב חדר קטן יכול להיות במידה דומה.

יש חשיבות לשמירה על פרופורציה בין גודל האריחים לגודל החללים אותם מתכננים לרצף וכמובן לשקול גם את השימוש המיועד לכל חלל וחלל.

ריצוף גדול מדי כגון ריצוף ענק בחללים של בית קטן ו/או דירה רגילה עלולים ליצור תחושת אסימטריות ואפילו בלבול כאשר פסי החיבור בין האריחים לא מאפשרים יצירת סימטריה כל שהיא ביחס לחלל.

ריצוף גדול לבית קטן הוא המסוגנן והמתאים ביותר בהתאם לטרנדים העיצוביים המקובלים כיום.
ניתן למצוא ריצוף גדול איכותי ומגוון החל ב-60X60 ס"מ, 80X80 ס"מ ואף 120X80 ס"מ ועוד.

שאלות ותשובות

איזה ריצוף מומלץ לבית פרטי רגיל?

אם ממליצים על ריצוף גדול לבית קטן אז על אחת כמה וכמה מומלץ ריצוף גדול לבית רגיל.

יש חשיבות רבה לגודל החדרים והחללים בבית, חלונות, תאורה וכו' אשר משפיעים על בחירת ספציפית של ריצוף גדול זה או אחר וכמובן טעמו של כל לקוח.

אנו ממליצים כי כאשר אתם מתכננים בחירה של ריצוף גדול תקבלו ייעוץ של מעצב פנים או אדריכל שתכנן את הבית או השיפוץ.

מה עדיף ריצוף גדול מרובע או מלבני?

לעיתים משתמשים בריצוף מלבני כדי להדגיש כיוון זה או אחר של החלל למשל כאשר חלל החדר הוא צר ביחס לאורך שימוש בריצוף גדול מלבני יכול להדגיש את מימד הרוחב וליצור תחושה שהמקום יותר רחב ממה שהוא באמת.

שימוש בריצוף מלבני יכול לשמש גם להפניית תשומת הלב לכיוון האורך של המרצפות הגדולות. מומלץ להתייעץ עם מעצב/ת פנים.

האם ניתן להדביק ריצוף גדול או ריצוף ענק על ריצוף קיים?

הדבקת ריצוף גדול וריצוף ענק של אריחים מדוקקים דורש רצפה מפולסת ולכן מקובל לייצר שכבת חומר ייעודי לפילוס לפני ההדבקה.

ראוי לצין כי הדבקת אריחים מדוקקים ענקיים דורשת מיומנות ולעיתים אף כלים ייעודיים (ידית ואקום למשל) לנשיאה, העברה והנחת האריח במקום המיועד מבלי לגרום להם או לסביבה נזק.

האם ניתן להשתמש בריצוף גדול של אריחים מדוקקים לקירות?

מקובל מאוד להשתמש לחיפוי קירות בחדרי אמבטיה, שירותים ואף במטבח לעיתים באריחי ריצוף ענק שמאפשרים כיסוי מלא באריח מדוקק אחד מהרצפה ועד לתקרה ליצירת קירות דמוי שיש מהודרים.

האם כדאי לרכוש ריצוף גדול לשיפוץ לפי המלצות של הרצף?

כפי שצוין על פי רוב תהליך ריצוף, בין אם מדובר בריצוף גדול, ריצוף רגיל או ריצוף קטן הוא חלק מחידוש או שיפוץ שראוי כי יתקיימו לאחר קבלת ייעוץ אדריכלי ותכנון שיפוץ שיכלול גם הנחיות לגבי כמויות וסוג הריצוף.