משחקים מומלצים לכלבים

כלב, ממש כמו ילד, זקוק לגירויים. תנו לו צעצוע והוא ישכח מהעולם. שחקו איתו בצעצוע והוא לא יראה חתול ממטר.

לפניכם מספר משחקים מומלצים לכלבים, שיספקו לכלב שלכם גירויים לאקשן ושמחת חיים, ולא פחות גם לכם!

כלב הוא יצור חברתי בעל אינטליגנציה רגשית מפותחת. אם אתם יוצאים לעבודה ולא שמים אותו בפנסיון לכלבים, הוא נשאר לבד בבית ריק וסובל חצי יום מבדידות ושעמום.

כשאתם חוזרים הביתה אתם ממלאים את חובתכם כלפיו ומוציאים אותו לטיול היומי. זה חשוב, הוא פוגש חברים, עושה את צרכיו, מריח מכל הבא לאף ומסמן על כל עץ רענן "הייתי פה!".

אבל, זה לא מספיק. לגירויים חדשים ולמשחק עם אמא או אבא, כלומר איתכם, אין תחליף. אם הכלב נשאר לבד בבית, וגם אם מזלו שפר עליו והוא נהנה מפעילות חברתית בפנסיון לכלבים, המשחקים הבאים יעשו לו ורק טוב. גם לכם!

פריסבי (צלחת מעופפת) – המשחק הקלאסי לבילוי משותף

פריסבי הוא משחק אדיר, לא רק לכלבים. אמנם המשחק דורש אימון ומיומנות, אבל כשתרכשו אותה, הכלב יהיה הפרטנר המושלם למשחק.

צאו עם הכלב לפארק והעיפו את הפריסבי במקום פתוח. הכלב ירוץ אחריו תוך מעקב אחר מסלול
ריחופו ויחכה לנחיתה. כלב מיומן יתפוס את הפריסבי בעודו באוויר, לפני שיפגע בקרקע. אבל גם אם לא, לא נורא.

ועכשיו תנחשו מה? כלבכם האהוב יחזור אליכם בריצה עם הפריסבי בפה ויבקש סיבוב חוזר. גדול, לא?

משחקים מומלצים לכלבים

בובה מצפצפת

כלבים רגישים לצלילים גבוהים. הם לא רק שומעים תדרים גבוהים שאנחנו לא, הם גם מגיבים להם באופן משעשע ביותר. בובה מצפצפת מייצרת את הצלילים הדרושים למשחק מגניב.

נסו את זה בבית או בפארק – הכלב יזיז את ראשו בתימהון מצד לצד ויחכה לאקשן. ככל שתצפצפו יותר כך תגבר דריכותו של הכלב. ואז, אחרי שתמתחו את סקרנותו, השליחו את הבובה למרחב הפתוח.

הכלב ירוץ לתפוס את הבובה, אבל בניגוד לפריסבי לא ימהר להחזיר לכם אותה. כי ברגע שינעץ את שיניו בבובה היא תצפצף, ועל פלא מסתורי שכזה אף כלב לא שש לוותר.

עצה: אל תמהרו לשחרר את הבובה משיני הכלב. הניחו לו לשחק. הצפיה במשחק מרחיבה את הלב ומספקת הנאה צרופה, גם לכלב, גם לבעלים.

חֶבל נשיכה – גם משחק גם שיננית

את חבל הנשיכה אתם מכירים בוודאי מהמדפים בחניות לחיות מחמד. אמנם לא כל מה שאנחנו רואים על המדפים אנחנו ממהרים לקנות, אבל חבל נשיכה הוא משחק חובה לכלבים מתחילים ומתקדמים.

הם מזהים אותו כחפץ אישי, בלעדי שלהם, ושומרים עליו מכל משמר. נסו לקחת ממנו את החבל ותגלו שזה לא פשוט. בלעיסת החבל יש עניין שאדם לא יבין זאת, ועל הדרך הכלב מרוויח ניקוי שיניים וחיזוק חניכיים.

את החבל ניתן להשיג בגדלים שונים בהתאם לגודל הכלב.

משחקים מומלצים לכלבים

קונג

בהשוואה למשחקי הכלבים הקלאסיים הזולים שסקרנו, קונג הוא ממש "מדע בדיוני". כלומר הוא משחק יותר מתוחכם, ובהתאם, כמובן, המחיר. קיימים גדלים שונים במחירים שונים.

קונג מזכיר קצת בצורתו בבושקה אך אין לו קווי מתאר, גוף ופנים. לקונג תחתית כבדה ביחס לשאר הגוף, סוג של נחום תקום, עם פתח למילוי מזון יבש ופתח קטן, או יותר נכון חור, דרכו שבבי האוכל יכולים לזלוג החוצה.

הכלב חש באפו את ריח האוכל, וכפי שניתן לצפות, מנסה לגלות איך מגיעים אליו. איך? הוא חובט בקונג בכפות רגליו. הקונג מצדו נופל וקם נופל וקם ומאתגר את הכלב שוב ושוב.

אבל אין דבר העומד בפני התיאבון של כלב נחוש. טלטול מוצלח ישחרר שבבי מזון והכלב יבין מהר מאוד מה צריך לעשות כדי לזכות בפרס.

הוא גם יבין שככל שהמשחק מתארך והקונג מתרוקן הקושי הולך וגדל, אבל לא יניח לו עד שיחלץ ממנו את הפירור האחון.

משחק נהדר לכלבים מאותגרים שלא מוותרים בקלות – מושלם לפעילות ביתית, במיוחד כשתנאי מזג האוויר לא משאירים אופציה אחרת.

פנס קרן לייזר

לפנס לייזר מספר שימושים שקדמו לאימוצו כמשחק עם כלבים. קרן הלייזר היוצאת מהפנס דקה וארוכה, ומטילה על העצם בו היא פוגעת נקודת אור, בדרך כלל בצבע אדום, הנראה בבירור לעין גם באור יום.

פנס לייזר משמש מנחים ומרצים להצבעה מרחוק על נושאים המופיעים על גבי לוח או מסך מצגת. הפנס הגיע גם למגרשי כדורגל עם אוהדים מציקנים שהחליטו לסנוור את שחקני הקבוצה היריבה.

אבל, כמשחק עם כלבים מובטח לכם פאן אמיתי? ובכן, הזזה מהירה של הקרן על גבי רצפה או קיר מגרה את סקרנות הכלב. הוא חש בתנועה המהירה, חושיו נדרכים והוא מנסה לצוד את נקודת האור האדומה.

אור, כידוע, אי אפשר לתפוס, אבל המשחק יספק לכלב אתגר שיסחוט ממנו הרבה אנרגיה, ולכם זמן איכות משעשע ביותר.

אזהרה: לעולם אל תכוונו את קרן הלייזר לעיניים של הכלב או בני אדם.

כדור רוגבי זוהר

בניגוד לפנס הלייזר, כדור רוגבי זוהר רק בחשיכה. לכן מומלץ לשחק כשיוצאים לטיול בשעות הערב, רצוי לפארק. בניגוד לפנס הלייזר, הכדור הוא חומר שניתן לחוש, שלא להגיד לנגוס ולכדרר בו.

לאחר שיעור קצר בעזרת חטיף אהוב ,הכלב גם ילמד להחזיר לך את הכדור ולהתכונן למקצה חדש.

Furbo – שחקו עם הכלב כשאתם בעבודה והוא בבית

רוב משחקי הכלבים מבוססים על עקרונות המשחקים שהוצגו עד כאן. פריסבי עם חור או בלי חור, בובה מצפצפת עם פרווה או בלי, כדור כזה או אחר וכו'. אבל Furbaby זה מהפכה במלוא מובן המילה.

ה-furbo מבוסס על שתי יחידות.

  1. יחידת הכלב – מזכירה בצורה ובגודל קומקום חשמלי, אך לא בתוכן. המתקן מכיל אוכל יבש או חטיפים, ובחלקו העליון מצלמה, מיקרופון ורמקול. יחידה זו נשארת בבית במקום נגיש לכלב.
  2. יחידת הבעלים – זו למעשה אפליקציה המותקנת בטלפון הנייד, אותה תקחו איתכם, מן הסתם, לעבודה. במהלך היום תוכלו לקרוא לכלב דרך האפליקציה.

הוא ישמע אתכם, אתם תראו ותשמעו אותו, והפאן הכי גדול – תוכלו לשחרר לו פינוק מהמתקן.

לא מצאנו furbo בחנויות לחיות מחמד בישראל, אבל באמזון תמצאו שפע של הצעות.

בחנויות לחיות מחמד תוכלו למצוא מגוון רחב של משחקים נוספים. כלבים, כמו ילדים, ממצים עניין די מהר וזקוקים לגירויי חדשים. זה מגיע להם וגם לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This field is required.

This field is required.