שיפוץ דירה בתקציב מוגבל

חייבים לשפץ את הדירה, או הבית, אבל אתם מוגבלים בתקציב?

קבלו מספר טיפים לצמצום העלויות תוך התחשבות על מה אי אפשר להתפשר ומה אפשר לעשות בעשר אצבעות.

איך לשפץ בית בלי שהרצפה תשמט מתחת לרגליכם

הרבה מאוד אנשים שמשתוקקים לשפץ את הבית עומדים בפני דילמת התקציב. גם כאלה שניגשים לפרויקט שיפוץ עם תקציב שאמור לכאורה להספיק להגשמת החלום מתוודעים לא פעם לבעיית התקציב תוך כדי השיפוץ.

במאמר זה אנחנו לוקחים בחשבון שאתם כבר אחרי בדיקת הלוואות לשיפוץ והחזרים חודשיים שהבנקים או כל מקור מימון אחר מציע. בזה אנחנו לא יכולים לעזור לכם.

כאן נתרכז בעצות שלא יעלו לכם כסף, ועם מעט נחישות, ידיים טובות ועזרה מחברים הן יכולות לחסוך לכם הרבה כסף, אפילו אלפי שקלים.

דברים שאסור להתפשר עליהם ויעזרו לכם לדעת מה אפשר לעשות בשיטת עשה זאת בעצמך

אל תתפשרו על תכנון מוקדם

אי אפשר להתחיל להשיא עצות לשיפוץ בלי להתעכב קודם על מה אסור להתפשר. והדבר הראשון שאסור להתפשר עליו זה תכנון שיפוץ בית, או תכנון שיפוץ דירה, תלוי באיזה מהשניים אתם גרים ורוצים לשפץ.

דבר ידוע לכל, ואם לכם לא, רשמו לפניכם: החלק החשוב ביותר בהצלחת פרויקט, כל פרויקט, לא רק שיפוץ דירה, הוא תכנון נכון המקדים לביצוע.

תכנון שיפוץ דירה לא רק ימנע פדיחות ובזבוז כספים מיותרים, הוא יצביע על אותם חלקים בשיפוץ אשר ניתן לבצע באופן עצמאי, ללא עזרת בעל מקצוע, תלוי כמובן ביכולת האישית ועד כמה אפשר להיעזר במעגל החברתי.

שיפוץ דירה בתקציב מוגבל

שירות ייעוץ אדריכלי לקיבוצים ומושבים מספק לבני קיבוצים ומושבים בעלי ידיים טובות, ולא חסר שם כאלה, תכנון המאפשר למקסם את השיפוץ על בסיס התקציב הקיים, ולהצביע על משימות שאינן מחייבות בעל מקצוע.

למשל, איזה קיר כדאי לשבור, איזה חלק ממנו אפשר להרוס בלי שהתקרה תתמוטט, ובאיזה אופן ניתן לבצע את העבודה. והנה כבר חסכתם 1000 עד 2000 שקלים.

אנשים בעלי ידיים טובות יש לא רק בקיבוצים ומושבים, ובוודאי שלא חסרים בערי ישראל גם בעלי מקצוע שמתמחים בפרויקטים באדריכלות ועיצוב. אל תהססו לפנות אליהם – הרווח יהיה כולו שלכם.

על מנת למנוע עיכובים בתכנון מומלץ להפקיד את הפרויקט בידי מתכנן הנותן שירותים באזור שלכם. למשל, אם אתם גרים בקריית גת פנו לשירות אדריכלים בקריית גת. אם אתם משפצים בתל אביב פנו לשירות מסוג זה בת אביב וכד'.

קל וחומר לא מתפשרים על חומרים

כשמקבלים הצעות מחיר מקבלני ביצוע יש נטיה לבחור בהצעה הזולה ביותר. וזו טעות קריטית. ההצעה הזולה ביותר מבוססת בדרך כלל על חומרים זולים ולא בהכרח על טוב לבו או נדיבותו של הקבלן.

כך שבסופו של שיפוץ ההצעה הכי זולה עלולה לעלות לכם ביוקר. לכן, אנו ממליצים לקנות את החומרים בעצמכם. לא מבינים בזה? היום זה לא סיפור. אפשר למצוא המון מידע באינטרנט, לאו דווקא בפרסומות.

ערכו בירורים וקבלו הצעות מחיר מספקי חומרים, כלים סניטריים, ריצוף, צבע וכיוצא באלה. לא תאמינו כמה איכות תרוויחו וכמה כסף תחסכו.

לא מתפשרים על בעלי מקצוע

דין בעלי המקצוע כדין המתכננים – פשוט לא מתפשרים.בעלי מקצוע לא מיומנים יעלו לכם בסופו של דבר יותר כסף ובעוגמת נפש. בעלי מקצוע מעולים ואמינים יבצעו עבודה איכותית שתחסוך לכם כסף בטווח הארוך.

ולא פחות חשוב, הם יעמדו בלוחות הזמנים ויהיו זמינים לפתרון בעיות כאלו ואחרות שעלולות לצוץ לאחר השיפוץ. כן, זה יכול לקרות גם כשבעלי המקצוע מעולים וחשוב שיהיה לכם עם מי לדבר במקרה הצורך.

איפה מוצאים אותם? מבקשים המלצות ממקרים וקוראים ביקורות באתרים של בעלי מקצוע.

עשו זאת בעצמכם והתאימו את התקציב שברשותכם להוצאות השיפוץ

כאמור, אם יש לכם ידיים טובות כוח במותניכם תוכלו לבצע שבירת קיר ואולי אפילו להנות מזה (בחדרי מילוט למיניהם לוקחים על זה כסף מאנשים שבא להם להוציא אגרסיות).

צבע – קניית צבע תאפשר לכם לבחור את הצבע הטוב ביותר במחיר ללא פער תיווך של צבע מקצועי, ואת הצביעה עצמה בוודאי תוכלו לעשות בעצמכם.

שיפוץ דירה בתקציב מוגבל

אם אתם לא סובלים מפחד גבהים תוכלו לטפס על הגג ולפרק רעפים שעבר זמנם ודורשים החלפה.והנה חסכתם עוד כסף במשימה שאינה מחייבת בעל מקצוע. את ההתקנה מחדש מומלץ להשאיר לגגן מקצועי.

במסגרת כיווץ ההוצאות אפשר גם להכניס התקנת ברזים, וגם התקנת כיור זה לא סיפור גדול. גשו לחנות הקרובה לחומרי בניין ובקשו דבק שיש. זה כל מה שצריך.

אם הכיור עילי, ממש אין בעיה – מורחים דבק, שמים על הכיור משהו כבד, ותוך כמה דקות העבודה נשלמת.

אם הכיור תחתי, דרוש קצת יותר מאמץ, אבל לא צריך להיבהל – שימו תמיכה מתחת לכיור, מרחו דבק, רק תדאגו שהתמיכה מספקת מספיק לחץ להדבקה חזקה.

התקנת ידיות ומנעולים לדלתות – אם הדלתות מגיעות ללא מנעולים, קנו מנעולים אצל מנעולן או בחנות לחומרי בניין. אם אינכם יודעים איך להתקין, אנשי השירות בחנות ישמחו לייעץ לכם – אין פשוט מזה!

וילונות – התקנת וילונות דורשת מספק קידוחים לקיבוע תושבות הוילון – ממש לא בעיה. את השחלת ווי הקרניזים כל אחד יכול לעשות. אחרי שטיפסת על הגג, טיפוס על סולם או על כיסא כבר קטן עליכם.

טפסו, השחילו את הוילון, והעיקר לא לפחד!!! זה יחסוך לכם הרבה כסף ויאפשר לכם לבצע את שיפוץ הבית גם כשהתקציב מוגבל ביותר.

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This field is required.

This field is required.