מחזור משכנתא

ישנם לא מעט סיבות למחזר את המשכנתא, ננסה למנות את ארבעת העיקריות:

1. שינויים שקשורים בחוק או בכלכלה – מדי פעם חלים שינויים המצריכים היערכות פיננסית בהתאם. שינויים בפרמטרים הכלכליים במשק, כמו ירידה בריבית הפריים, למשל, או עליה במדד המחירים לצרכן, יכולים לדרוש את התערבותנו כדי שנוכל להרוויח מהמצב שנוצר ולעיתים גם להקטין סיכונים.

2. שינויים עקב שיפור במצב הפיננסי אישי – השינויים יכולים להיות גם אישיים ברמת המשפחה, לדוגמא, קבלת העלאה במשכורת, החלפת גן יקר לילד בגן זול יותר/מעבר לכיתה א`, כניסת סכום נאה לחשבוננו כמו קרן השתלמות, פיצויים וכו`.

3. שינויים עקב הרעה במצב הפיננסי האישי – לעיתים הצורך הוא הפוך, ההוצאות גדלו ורוצים להקטין את תשלומי המשכנתא, גם במקרה כזה ניתן למחזר את המשכנתא ולפרוס אותה ליותר שנים בהחזר חודשי נמוך יותר.

4. מחזור משכנא לצורך הלוואה – ישנה סיטואציה מוכרת שכאשר המשכנתא שנותרה שוות ערך ל10-30 אחוז משווי הנכס ורוצים לקחת הלוואה לרכב או לעסק ע"ח המשכנתא.

מחזור משכנתא בעזרת יועץ משכנתאות

אז למה בעצם צריך יועץ משכנתאות אם זה כל כך פשוט? התשובה היא אפילו פשוטה יותר, ומחולקת ל-2, החלק הראשון זה ההחזר החודשי, כל שינוי של 0.1% יהווה בסוף התקופה הבדל של עשרות אלפי שקלים, יועץ משכנתא טוב יוריד עבורכם את הריביות ככל האפשר , החלק השני של התשובה מתייחס לפן האישי, משכנתא זה לא מוצר מדף, משכנתא זה מוצר מותאם אישית, הן לגבי סכום ההחזר, הן לגבי הסיכון, הן לגבי התקופה, רק אחרי שנכיר אתכם נוכל לייצר עבורכם תמהיל משכנתא שיתאים רק לכם.

המשכנתא היא מוצר דינמי והיא יכולה להשתנות כל הזמן, במיוחד כשמדובר בטווח ארוך של שנים כ 15 ,  20 ולעיתים גם 30 שנים. לכן, חשוב מאוד שננהל את המשכנתא לאורך כל התקופה, נמחזר ונשנה תנאים כשצריך ולא נירדם בשמירה.

חשוב שתדעו כי באפשרותכם להתאים את המשכנתא שלכם לצרכים החדשים שלכם, ובמילים אחרות:למחזר את המשכנתא.

כשאתם ממחזרים משכנתא, אתם בעצם לוקחים משכנתא חדשה המתאימה לכם עכשיו ומסלקים את המשכנתא הקיימת שלכם.

חומר למחשבה: כאשר מקטינים את ההחזר החודשי לא תמיד מקבלים משכנתא טובה יותר.

לפרטים נסופים מיועץ משכנתאות פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.