מה ההבדל בין חוב טוב לחוב רע?

אני רוצה להראות לכם מה ההבדל בין חוב טוב לחוב רע. אז אם גם אתם הספקתם לקרוא את הספר "אבא עשיר אבא עני" על כל חלקיו הרי אני בא לרענן לכם את הזיכרון. אבל אם לא כדאי שתקראו ותפנינו טוב טוב את הנאמר כאן, ולאחר מכן רוצו לקנות את הספר "אבא עשיר אבא עני". אחר כך חזרו אלינו שנעזור לכם לקחת משכנתא…

בספר ניתן ללמוד עיקרון חשוב מאד מבחינה כלכלית: ההבחנה בין חוב טוב לחוב רע. חוב טוב הוא חוב שאני נוטל על עצמי כדי להפיק ממנו תועלת כלכלית גדולה. חוב רע הוא חוב שאני נוטל על עצמי מבלי שהוא יניב לי בחזרה את הכסף שלקחתי כחוב.

לדוגמא – אם לקחתי מהבנק הלוואה של מיליון שקל וקניתי מכונית פאר כדי להיראות מכובד ויוקרתי זה חוב רע, כלומר זה חוב שמצריך ממני להוציא כל חודש כסף על מנת להחזיר את ההלוואה מבלי שארוויח מהחוב הזה כסף בחזרה.

לעומת זאת, אם קניתי שופל או משאית או מכונה לעסק ולקחתי לצורך זה הלוואה של מיליון שקל הרי שהכלי הזה יחזיר לי את ההלוואה ואף יניב לי רווחים נוספים בזכות זה שהוא משמש אותי בעסק שלי.

ובכן, זהו ההבדל בין חוב טוב לחוב רע. חוב רע מרוקן אותי, חוב טוב ממלא אותי.

ומה בקשר לבית? החוב הכי טוב שמשפחה בישראל לוקחת על עצמה זה משכנתא. במקום לשלם שכירות ולזרוק כסף כל חודש אנו משלמים בכסף הזה את החוב בשביל לרכוש בית, עד למצב שלא נצטרך לשלם שוב. אדם שקונה דירה בגיל 20 (וזה אפשרי בהחלט!) יכול לסיים את ההחזר החודשי לבנק בגיל 45, ומאז לא יצטרך לגור בשכירות. לחלופין ניתן גם לקנות דירה להשקעה שכרגע תחשב כחוב טוב ותניב לנו כסף שיכסה את המשכנתא ואף ישאיר לנו רווח נקי כל חודש, ובעוד 20\30 שנה נקבל את הכסף של השכירות כרווח נקי (למעט החזקת הנכס).

נכון, להתחייב על משכנתא זה לא קל, זוהי אחריות כבדה, אבל מה שבטוח שזהו חוב טוב. בכל חודש במקום לזרוק את הכסף על השכירות אנחנו נשלם אותו לעצמנו ולאט לאט נסיר את חלק הבנק מהבית על ידי סילוק המשכנתא עד שהבית יהיה שלנו לגמרי!

אז אם הבעיה היא רק – המשכנתא – בואו אלנו! אנחנו נלווה אתכם עד שיהיה לכם בית!

צרו קשר עוד היום, חפשו אותנו בפייסבוק, בגוגל או פשוט תרימו טלפון. לאחר בירור ראשוני בשיחה אנחנו ניפגש, ובדרך כלל תוך 3 חודשים מהטלפון הזה – הלקוחות שלנו עם דירה! אנו מלווים אותך מהרצון שלך לדירה, יד ביד, עד לדירה! בלי לפחד מהבנק… ובלי קשר אם יש לך הון עצמי או לא…

משכנתא אחת – משרד יועצי משכנתאות

www.mashkanta1.co.il

כשזה מגיע לכסף הגדול ביותר שאי פעם תשקיעו בחייכם, כדאי שזה יעשה בצורה המקצועית והאיכותית ביותר. מה יותר מקצועי מיועצי משכנתאות שעבדו בבנקים? אז אם הבעיה היא רק המשכנתא בואו אלינו, לפרטים נוספים פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.