ייעוץ עסקי

נשמח להעניק לך את שירות הייעוץ העסקי העדכני ביותר בתחום.

היועץ העסקי שלנו יסייע לך לעמוד ביעדים העסקיים שהגדרת ולהביא לשגשוגו וביסוסו הפיננסי של עסקך.

לקבלת ייעוץ עסקי פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

המכנה המשותף לכל עסק הוא להתקדם, להתפתח, לצמוח ולהצליח.
כפי שמלמדים בכל שיעור ראשון בלימודי מנהל עסקים וכלכלה:

"חברה, מטרתה למקסם את רווחיה".

ואכן, לעיתים, ניתן למצוא בעלי עסקים בעלי כישרון יוצא דופן, המנהלים את עסקיהם בצורה טובה ומוצלחת, ומביאים את העסק לתוצאות מרשימות.

אלא שלא תמיד כל בעלי העסקים מצליחים לצעוד ולהצעיד קדימה את העסק שלהם. לעיתים תכופות ישנה הרגשה שהעסק צועד במקום. במקרים גרועים יותר, עסקים כאלה מאבדים מכוחם ובמקום לצמוח, הם מתדרדרים אף עד כדי פשיטת רגל, וחדלות פירעון.

אחד הגורמים העיקריים למצבים מתסכלים אלה הוא חוסר ידע מקיף והבנה עסקית נרחבת יותר על אופן ניהול העסק. לא מדובר כאן בידע בסיסי של ניהול עסק, שכן אחרת העסק לא היה נפתח מלכתחילה על ידי אותו האדם.

אלא, חוסר הידע או ההבנה הללו מתבטאים בין השאר ב-היכן לשים את הדגשים בעסק, ויכולת זיהוי ואבחון של החוזקות והחולשות של העסק, ונקיטת צעדים בהתאם.

בכדי להימנע ככל האפשר ממקרים עגומים מעין אלה, קמו להן חברות ייעוץ עסקי שלמדו את כל נושא ניהול העסק בצורה מקיפה ונרחבת יותר, והינן בעלי ידע וניסיון עשיר מספיק דיו להעניק ייעוץ עסקי מקצועי שמטרתו להניע את גלגלי השיניים התקועים של העסק, וביצוע מערך בקרת נזקים ומזעורם במקרים בהם החברה נמצאת במעמד לא טוב.

מהו ייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי הינו שירות כללי מקיף ונרחב, המהווה שם כללי וחבילת מעטפת הכוללת את תתי שירותים כגון: ייעוץ עסקי לעסקים קטנים, ליווי עסקי, ייעוץ פיננסי, ייעוץ שיווקי, ייעוץ כלכלי, ייעוץ אירגוני, ייעוץ ניהולי, פיתוח עסקי, ייעוץ אסטרטגי ועוד, הניתן לבעלי עסקים שעושים את כל שביכולתם להתקדם ולצמוח, אך עדיין אינם מצליחים להביא לצמיחה או לשינוי קל חיובי כלשהו בעסק, או שמצליחים להביא לשינוי קל וחיובי כלשהו בעסק, אך לא דיו מספיק בשביל לקדם את מטרות העסק ולעמוד ביעדי העסק שהוגדרו לו.

הייעוץ העסקי ניתן גם לבעלי עסקים אשר נמצאים במגמת ירידה מתמדת, וכאן מבוצע אבחון וניתוח מקיף של כדאיות שיקום, הבראה ובהמשך מינוף וצמיחה של העסק מהמקום בו הוא נמצא, או לחילופין, המלצה על סגירתו.

מיהו היועץ העסקי?

היועץ העסקי הינו אדם בעל ידע נרחב ומקיף בכלל ההיבטים המשפיעים במישרין ובעקיפין על גורל הצלחתו או אי הצלחתו של העסק שלכם, היועץ העסקי יספק לכם חבילת מעטפת שירותים נרחבת המכסה את כלל ההיבטים הקשורים להצלחתו של העסק שלכם. אי לכך, היועץ העסקי ישמש עבורכם, לפי העניין, גם כ-יועץ פיננסי, יועץ כלכלי לעסק, יועץ ארגוני, יועץ שיווקי לעסקים קטנים ועוד.

תפקידו של היועץ העסקי הוא להקנות כלים, קווים מנחים, ופרספקטיבה רחבה לצמיחתו של העסק מבפנים והחוצה.

כך לדוגמה, כאשר היועץ העסקי מאבחן ומנתח את הדו"חות הכספיים של העסק, תזרימי המזומנים של העסק, בוחן את הגידול השנתי ברווחיות של מחזור העסק, וכיצד ניתן להשביח ולשפר את העסק; בוחן האם מוצרי העסק מתומחרים נכון, ובוחן אפשרויות להקטנה או צמצום עלויות (תפעוליות) של העסק, כאן למעשה היועץ העסקי משמש כיועץ פיננסי לצורך העניין.

אך אין תפקידיו של היועץ העסקי מסתכמים בייעוץ פיננסי בפרט, ובפנימיותו של העסק בכלל, אלא תפקידיו חולשים ביתר שאת גם על הגורמים החיצוניים ש-להם גם השפעה ישירה על חוסנו של העסק:
אחד הנכסים ה-אולי בעלי הערך הרב ביותר בעסק הינו "הלקוחות".

הרבה בעלי עסקים עסוקים בלמכור כמה שיותר מוצרים, כי כך הם מאמינים שהם יצליחו לקדם את האינטרסים העסקיים שלהם, עד שמבלי לשים לב הם ממעיטים בחשיבותו של נכס יקר זה, ומייחסים חשיבות פחותה לשימור הלקוחות, ולהגברת המודעות בקרב אוכלוסיית לקוחותיו של העסק, את נאמנות העסק אל לקוחותיו.

כך יוצא שבעל עסק יצא שכרו בהפסדו, שכן הפסד של לקוח, מקטין את רווחי העסק, ולא תורם באופן חיובי לעסק כלל ועיקר.

בנוסף לכך, ישנה חשיבות רבה לכל נושא השיווק של העסק. וכאן נכנס הייעוץ השיווקי שהינו חלק ממעטפת חבילת השירותים של הייעוץ העסקי. הייעוץ השיווקי חשיבותו רבה ביותר, כאשר מדובר במיתוג ופרסום העסק. לייעוץ השיווקי יש כמובן השפעה עקיפה לשימור קהל הלקוחות הקיים, ולגיוס לקוחות פוטנציאליים חדשים.

פעולות של ייעוץ עיסקי

היועץ שיווקי, ידאג לשיווק ומיתוג ראוי של העסק שלכם. האפקט הוא כפול. מחד פעולה זו תביא לצמיחה של העסק שלכם, ומאידך פעולה זו תביא גם למזעור ככל האפשר של אחוז נטישת הלקוחות בעסק. היועץ השיווקי יבחן את הערוצים השיווקיים שלרשות העסק.

אם למשל לעסק אין אתר אינטרנט, ההמלצה תהיה לבנות אתר אינטרנט. אם יש אתר אינטרנט, ההמלצה תהיה לשכור את שירותיו של מקדם אתרים, שידאג להגדיל את חשיפתו של האתר ליעדי קהל רחבים יותר, וכמו-כן, ידאג להדגיש ולהבליט את יתרונותיו, מקצועיותו, ואיכותו של העסק.

אתר אינטרנט שהינו גם מקודם על ידי מקדם אתרים מקצועי יניב ללא ספק תוצאות חיוביות לגידול ברווחי העסק, ובנוסף יביא לגיוס לקוחות חדשים.

יתר על כן, אין להפחית מערך הטמעת מודעות נאמנות העסק כלפי לקוחותיו שהינה אינה מתפשרת, ואינה משתמעת לשני פנים, וזאת בכדי ליצור מנגנון עוצמתי של "לקוח חוזר" ו"חבר מביא חבר". האמון בין הלקוח לבין בעל העסק מעניק לו את חוסנו, ותורם לו לא רק בפן הרווחיות הפיננסית, אלא מגביר וממקסם את נאמנות בעלי המניות של העסק כלפי העסק, ונאמנות זו יוצרת אמון בקרב המשקיעים.

חברת משכנתא אחת הינה חברה ותיקה המתמחה במתן שירותי ייעוץ עסקי, וליווי עסקי לעסקים קטנים. אם אתם מעוניינים למנף את העסק שלכם ולהקפיץ אותו קדימה אל השלב הבא, המשרד שלנו ישמח לספק לכם את חבילת שירות הייעוץ העסקי שאנו מציעים.

לפרטים נוספים פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

כמו-כן, ניתן לכתוב לנו למייל  [email protected] ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.