מהי משכנתא משלימה?

מהי משכנתא משלימה?

משכנתא משלימה היא כספי בנק שאינם מענקים או זכאות מדינה. המשלימה תהיה אם כך כספי בנק שבתוספת המענקים והזכאויות מהמדינה, ישלימו את הרכישה ויבטיחו העברת כל הכספים למוכר.

לפרטים נסופים מיועץ משכנתאות מומחה פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

משכנתא ללא הון עצמי

רוב הרוכשים קונים דירה במשכנתא רגילה לכאורה כולה משכנתא משלימה

המונח משכנתא משלימה קצת מטעה כי יש שחושבים שהיא בנוסף לדירה או לצרכים אחרים שאינם לדירה ממש, אבל לא כך הדבר, משכנתא משלימה מקראת משכנתא משלימה כיוון שהיא משלימה את יתרת הסכום למקבלים זכאות מהמדינה או מענק מהמדינה, ניתן גם דוגמא: נניח שהזכאות מהמדינה הינה 400K ש"ח ומענק מהמדינה בסך 60K ש"ח דהיינו יש לכם 460 ש"ח, אם אתם תרצו לרכוש דירה של 700K ש"ח לצורך העניין תהיו צריכים משכנתא משלימה של 240K ש"ח.

חשוב לדעת

אז כפי שהובהר לעיל, משכנתא משלימה הינה המשכנתא הרגילה והמוכרת לנו, המשלימה את הסכום החסר ל-100% לאחר ניכוי ההון העצמי שיש ברשתוכם, וזכאויות ו/או מענקים שנזקפו לזכותכם.

טיפ:

לקיחת משכנתא רגילה, הוא שטח שפחות או יותר מוכר לנו, ומכורח ההרגל, אנו נוטים שלא לשים לב לדברים המיוחדים שמסביב.

חשוב מאוד לזכור, כי בעת הגשת הבקשה למשכנתא משלימה – המשלימה לא רק על ההון העצמי, אלא על ההון העצמי + הזכאויות למענקים מהמדינה – נוסף על כל המסמכים הרלוונטיים הסטנדרטיים שעליכם להמציא במסגרת לקיחת משכנתא רגילה, יש להמציא לבנק גם את תעודת הזכאות למענקים שקיבלתם, שבלעדיה לא יוכל הבנק להתקדם איתכם בתהליך לקיחת המשכנתא המשלימה.

המשכנתא המשלימה, הינה הסכום האחרון החסר לרכישת הנכס. לפעמים מדובר בסכום לא מבוטל  שבחתימתכם הינכם מתחייבים להחזיר בתוספת ריביות לאחר פרק הזמן שנקבע, ולכן, חשוב ביותר, לברר היטב את את סוגי המסלולים השונים, ולבצע השוואת מחירים מול הבנקים או גורמי המימון השונים, ורק לאחר קבלת תובנות מושכלות להתחיל בהליך לקיחת המשכנתא המשלימה. זיכרו, בסופו של דבר הכל ניתן למיקוח, ובעזרתנו תוכלו לחסוך סכומי כסף גדולים.

לפרטים נסופים מיועץ משכנתאות מומחה פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.