משכנתא לדירה ראשונה

קבלת משכנתא לדירה ראשונה

משכנתא אחת – יועצי משכנתאות עצמאיים ובלתי תלויים פועלים מול כל הגופים הדרושים לשם קבלת משכנתא לדירה ראשונה. אנו נלווה אתכם בדרככם להגשמת חלומכם ומימוש זכאותכם לקבלת משכנתא לדירה ראשונה. לייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות פנו אלינו, נשמח להעמיד את ניסיוננו הרב בתחום לרשותכם.

לפרטים פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

נדגיש שהמונח משכנתא לדירה ראשונה מייצג רוכשי דירות וגם את הרוכשים נכסים (בתים) צמודי קרקע בישובים עירוניים וכפריים כאחת.

חשוב לציין, כי על פי הוראות החוק והתקנות הרגולטוריות, ניתן להעניק לכל אדם בוגר העומד בתנאי מינימום, משכנתא לדירה ראשונה, בין אם מדובר בצעיר בודד או זוג צעירים הזכאים לקבלת משכנתא בתנאים מועדפים ובין אם מדובר במי שאינם זכאים לתנאים מועדפים.

מקובל להתייחס לשלושה משתנים עיקריים, חשובים המהווים לרוב את תנאי הסף לצורך קבלת משכנתא לדירה ראשונה מהבנקים המסחריים הגדולים ובעיקר מהבנקים למשכנתאות.

התנאים לקבלת משכנתא לדירה ראשונה

  • גובה הון עצמי לקניית דירה שיש באפשרותכם להעמיד לרשות הרכישה העתידית.
  • מצבכם התעסוקתי (של היחיד או בני הזוג), בזמן הגשת הבקשה לקבלת משכנתא לדירה ראשונה.
  • רמת הכנסתכם הנוכחית והעתידית אותה תוכלו להפנות לטובת החזרי המשכנתא.

תנאי נלווה נוסף, הנו קיומו של ביטוח חיים, אשר מבטיח את החזרת ההלוואה במקרה שמסיבות לא צפויות (אבדן חיים ח"ו) לא יהיה בידכם לעמוד בהחזרי המשכנתא.

תנאים אלה תקפים ומשפיעים על כל לווה שמתעתד לקבל משכנתא לדירה ראשונה כמו גם לרכישת דירה שנייה או שלישית. וכל משכנתא אחרת.

משכנתא אחת – יועצי משכנתאות עצמאיים ובלתי תלויים, מתמחים ביצירת פתרונות פיננסיים למצבים בהם מתעורר הצורך בקניית דירה ללא הון עצמי. פנו אלינו, ואנו נאתר עבורכם מקורות מימון שיאפשרו לכם העמדה של הון עצמי לרכישת דירה ראשונה גם אם תחילה נראה לכם שלא עומד לרשותכם הון עצמי לקניית דירה.

פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

הון עצמי לקניית דירה

גובהו המינימלי של הון עצמי לרכישת דירה ראשונה נקבע על פי הנחיות בנק ישראל והמפקח על שוק ההון ועומד כיום על 25% מערך הנכס כאשר מדובר במקבלי משכנתא לדירה ראשונה. 30% לרוכשי דירה בהליך של משפרי דיור. ואם מדובר בקניית דירה להשקעה הרי שההון העצמי הנדרש לכך על פי ההנחיות הנוכחיות הינו 50% מערך הנכס הנרכש.

בעבר, היה ניתן היה לבצע קניית דירה ללא הון עצמי בקלות יחסית, בעזרת מימון חוץ בנקאי דוגמת EMI ואולם לאור השינויים במדיניות האשראי ותקנות חדשות שהושתו על הבנקים למשכנתאות, נדרשת היערכות פיננסית מיוחדת לצורך קניית דירה ללא הון עצמי ואת זאת יבצע עבורכם יועץ המשכנתאות של משכנתא אחת.

אם הנכם זכאים לקבלת סיוע בתנאי המשכנתא מטעם המדינה ולכאורה אין בידכם מספיק הון עצמי לרכישת דירה ראשונה ומימוש זכאותכם, אנו במשכנתא אחת נסייע בידכם למצוא פתרונות פיננסיים אשר יאפשרו לכם לעמוד בדרישות הסף של הבנקים המסחריים ולמעשה לבצע קניית דירה ללא הון עצמי ראשוני.

המקורות האפשריים להון עצמי לרכישת דירה ראשונה יכולים להיות מגוונים ביותר, אולם אם ברצונכם לבצע קניית דירה ללא הון עצמי ולזכות במשכנתא לדירה ראשונה, מבלי לסכן את עתידכם ועתיד הנכס אותו הינכם רוכשים, עליכם להתחשב גם במשתנה החשוב הנוסף המשפיע על חוסנכם הפיננסי.

גובה הכנסתכם הנוכחית וכן הכנסות עתידיות צפויות ויכולת ההחזרים לכם הנגזרת מכך. תנאי זה הינו משמעותי ביותר בבואכם לתכנן את עתידכם הכלכלי ומהווה בפועל את התשתית החשובה ביותר עליה יתאפשר לכם לבסס את עתידכם הכלכלי.

יועץ המשכנתאות של משכנתא אחת, יסייע לכם ליצור את התנאים המתאימים ביותר עבורכם כך שבפועל יתאפשר לכם לקבל משכנתא לרכישת דירה ראשונה גם ללא הון עצמי לקניית דירה ולא לסכן את עתידכם.

קניית דירה ללא הון עצמי

נקודות חשובות שמשתנות בהתאם למדינות הממשלה ומשפיעות על האפשרות לקניית דירה ללא הון עצמי.

על פי החלטות ממשלה או מדיניות משרדי האוצר, השיכון ומשרדים נוספים, ישנם מקרים אשר בהם מתאפשרת קניית דירה ללא הון עצמי למקבלי משכנתא לדירה ראשונה וזאת כאשר בשל מיקומו של הנכס באזור עדיפות לאומית(פריפריה, יו"ש, אזור פיתוח) או זכאות מיוחדת המוכרים כהון עצמי וכך למעשה ניתן להגיע לדרישות הסף ההכרחיות לשם קבלת משכנתא לדירה ראשונה.

יתר על כן, ברשות משכנתא אחת שיטות הייחודיות לה, שבאמצעותן ניתן להשיג אישור למשכנתא ללא הון עצמי, אשר תפאשר לכם לבצע קניית דירה ללא הון עצמי.

משכנתא אחת, יועצי משכנתא עצמאיים המתמחים ביצירת תנאים אופטימליים לשם קבלת משכנתא לדירה ראשונה, גם אם אין בידכם הון עצמי לרכישת דירה ראשונה.
צרו עמנו קשר, וקבלו ייעוץ ראשוני ללא עלות
אנו נסלול עבורכם את הדרך לקניית דירה ללא הון עצמי

פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.