מדוע צריך מדריך משכנתא

לקיחת משכנתא היא כנראה הפרוצדורה היקרה ביותר שתעברו בחייכם

ועל כן אנו במשכנתא אחת רואים חשיבות רבה וערך עליון בכתיבת מדריך משכנתא אשר יפרוש בפניכם את התהליך ושלביו צעד אחר צעד, ואת ההכנות הראשוניות הנדרשות טרם תחילת התחלת התהליך, בכדי להכין אתכם בצורה הטובה ביותר לתהליך הגדול ביותר בחייכם.

לפרטים נסופים ופגישה עם יועץ משכנתאות מומחה פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

מדריך משכנתא זה חובר על ידי חברת משכנתא אחת על מנת להעניק תמונה כללית על השלבים הכרוכים בלקיחת משכנתא.

חשוב לציין כי מדריך משכנתא זה הינו בגדר המלצה בלבד, וכמו-כן, מדריך משכנתא זה אינו מהווה תחליף לשכירת שירות של יועץ משכנתא, אשר מעבר לניסיונו העשיר, והיותו בעל הבנה מעמיקה יותר בתחום, ביכולתו גם לחסוך עבורכם כסף רב.

מדריך משכנתא – שלב א` – תכנון לקיחת משכנתא

לקיחת משכנתא היא למעשה פגישה עסקית בין הגוף הממן (הבנק), לבין מבקשי המימון (הלקוח), וכמו כל פגישה עסקית, יש להגיע עם תכנית מסודרת ורצינית.

חשיבותו של תכנון משכנתא הוא עצום לאין שיעור, ויש לו השפעה מכרעת, על אישור או דחייה של משכנתא, כדאיות המשכנתא, ועוד.

תכנון משכנתא יעניק לכם תמונה ראשונית של ההון העצמי העומד לרשותכם, ויכולת ההחזר החודשי שלכם, שבלעדיו סביר שלא תקבלו אישור למימון או לפחות לא לאחד כזה שמשתלם לכיס שלכם.

זקוקים לעזרת בהכנת תכנית כלכלית ללקיחת משכנתא? חברת משכנתא אחת מונה צוות בכיר של יועצי משכנתאות שעבדו בבנקים. אנו נשמח לצוות לכם יועץ משכנתאות בכיר. צרו קשר באתר.

נקודות שראוי להתחשב בהם בעת תכנון משכנתא:

 • תנאים כלכליים משתנים: התנאים הכלכליים שלנו דינמיים ומשתנים כל הזמן. נולדים ילדים, מקבלים העלאה במשכורת, פיטורים מעבודה, משתחררת קרן השתלמות. על חלק מהגורמים אין לנו שליטה. אבל על אלה שיש, יש להם השפעה, וראוי לקחת אותם בחשבון בתכנון המשכנתא.
 • תנאי שוק משתנים: הריביות, ומדדים הינם דינמיים, ובתכנון נכון ניתן להעריך את הסטייה ולשקללה בהרכבת תמהיל המשכנתא.
 • אינטגרציה הרמונית באובליגו החודשי: משכנתא אופטימלית, היא כזו שתשתלב באובליגו החודשי שלכם, בצורה כמעט לא מורגשת, כך שגם תוכלו לעמוד בעומס התשלומים החודשי, וגם לא תצטרכו לשנות כלל מאורח רמת החיים לה אתם מורגלים. תכנון משכנתא נכון יקל עליכם בהמשך הדרך.
 • ריאליסטיות: כולנו חולמים על הבית המושלם, עם גינה מושקעת, ובריכה אולימפית. עם זאת, צריך לשמור על ריאליסטיות בעת תכנון המשכנתא, בכדי לא להגיע לחריגות תקציביות שיוציאו אתכם מאיזון כלכלי.

על פי ההון העצמי העומד לרשותנו, תוך התחשבות בנקודות שצוינו לעיל, ניתן יהיה להעריך את הגובה המקסימלי של דירה אותה אנו יכולים להרשות לעצמנו, ועל בסיס כלל הנתונים שהתקבלו, באמצעות מחשבון משכנתא שמצוי בשפע באינטרנט, ניתן יהיה לחשב את גובה המשכנתא, וגובה ההחזר החודשי, כאשר יש לקחת בחשבון כי ההמלצה על פי המדריך משכנתא היא שההחזרים החודשיים לטובת המשכנתא יהיו עד שליש מההכנסה הפנויה.

"משכנתא אחת" מספקים משכנתאות לדירות של עד 1M שקל עם הון עצמי של 100K ש"ח בלבד, ודירות של עד 1.5M שקל עם הון עצמי של 200K ש"ח בלבד.

אין לכם הון עצמי, והנכם מעוניינים במשכנתא ללא הון עצמי? במשכנתא אחת זה אפילו אפשרי! באמצעות שיטות ייחודיות שפיתחנו ברבות שנות ניסיונו, ביכולתם של יועצי המשכנתאות שלנו להגשים לכם את חלום הדירה גם עם הון עצמי מועט או ללא הון עצמי כלל. 

לפרטים נסופים ופגישה עם יועץ משכנתאות מומחה פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

מדריך משכנתא – שלב ב` – הגשת בקשה לאישור עקרוני

בכדי שהבנק יוכל להתקדם איתכם בתהליך לקיחת המשכנתא, עליו לעמוד על טיבכם וחוסנכם הכלכלי, מבחינת הון עצמי מספר העומד בדרישות בנק ישראל, ויכולת החזר טובה של המשכנתא אותה אתם מבקשים.

אישור עקרוני של הבנק, הוא בעצם בחינה כללית של הבנק את הנתונים היבשים של מבקש המשכנתא, כגון גובה המשכורות נטו, ההון העצמי ועוד, בכדי שהבנק יוכל להעריך את התנאים הכלכליים שלכם, ולאשר באופן עקרוני את המשך התהליך או לדחותו.

הגשת בקשה לאישור עקרוני שונה כאשר היא מוגשת על ידי שכיר או עלי ידי עצמאי, והיא יכולה להתבצע דרך הטלפון, דרך האינטרנט או באמצעות פגישה פיזית, כאשר האחרון הוא המומלץ ביותר על פי המדריך משכנתא, בכדי להימנע מהפתעות לא רצויות בסוף התהליך.

זקוקים לעזרה בהגשת בקשה לאישור עקרוני מהבנק? ליצירת קשר ופרטים נוספים כנסו לדף צור קשר באתר, נשמח לעמוד לשירותכם.

מדריך משכנתא – שלב ג` – יציאה למכרז בנקים, וניהול משא ומתן בדרך אל בחירת הבנק למשכנתאות שלכם

רוב לוקחי המשכנתאות יכולים לעשות סקר שוק בנקים, לבדוק את הריביות, ולהסיק את המסקנות בבחירת הבנק עם ההצעה שנראית בעיניהם הטובה ביותר.

לצערנו, נחשפנו ל"דילים" שלקוחות השיגו מהבנקים, כאשר הגיעו אלינו לצורך מחזור משכנתא, ובאופן מובהק, הדיל היה לא כדאי בשום אמת מידה.

חשוב לציין, כי שלב המשא ומתן, ויציאה למכרז בנקים הוא לא רק הכרחי לחיסכון משמעותי בעלות המשכנתא, אלא חשוב שיועץ משכנתאות שהינו בעל הבנה וראייה רחבה יבצע אותו.

יתרונות בשירות יועץ משכנתאות ליציאה למכרז בנקים וניהול משא ומתן

 • יועץ משכנתאות יבנה עבורכם תמהיל משכנתא נכון ואופטימלי תוך התחשבות בכלל מסלולי ההלוואה, והשפעות הריביות, המדדים, ושינויים גלובליים במטבע חוץ.
 • יועץ משכנתאות ידאג לפיזור נכון בין מסלולי ההלוואה השונים לצורך פיזור סיכונים.
 • יועץ משכנתאות יבחן את השינויים העלולים להתרחש ביתרת המשכנתא לאורך זמן, ויתכנן אותה בהתאם לכך.
 • יועץ משכנתאות יבנה תמהיל משכנתא כך שיאפשר גמישות בביצוע שינויים עתידיים בהלוואה
 • יועץ משכנתאות יבנה תמהיל משכנתא, שעלותה הכוללת תהיה אופטימלית, ובעלת החזרים חודשיים נוחים.

כחלק ממעטפת השירות של יועץ משכנתאות, חברת משכנתא אחת מציעה שירות יציאה למכרז בנקים, אשר יעניק לכם בתור לוקח משכנתאות חיסכון עצום בעלות המשכנתא הכוללת.

לפרטים נסופים ופגישה עם יועץ משכנתאות מומחה פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

מדריך משכנתא – שלב ד` – פתיחת תיק משכנתא, ומתן בטחונות ומסמכים הנדרשים לבנק

לאחר שקיבלנו אישור עקרוני, וננעלנו על הבנק שלנו, הגיע הזמן לפתוח תיק משכנתא, וכאן השלב שמדפסת הבנק פולטת צרור גדול של מסמכים כגון שטר מכר, ושאר טפסים שמטרתם להבטיח לבנק את קבלת כספו חזרה במקרה של פשיטת רגל, תביעות, מוות, ושאר אירועים היכולים להשפיע על גורל הנכס.

הביטחונות אותם דורש הבנק:

 • רישום הערת אזהרה של הבנק בטאבו או במנהל מקרקעי ישראל לפי העניין, ובכך למנוע מכם למכור את הבית ללא רשות הבנק.
 • נוסף להערת האזהרה, הבנק יבקש לרשום משכון ברשם המשכונות.
 • הבנק יבקש לבטח הנכס בביטוח מבנה מפני נזקי טבע כגון רעידות אדמה, סופות, שיטפונות, וכדומה.
 • הבנק יבקש לעשות ביטוח חיים, שכאשר אחד מבני הזוג נפטר, חברת הביטוח תכסה את יתרת המשכנתא, ובכך הבנק מקבל את כספו.

מדריך משכנתא – שלב ה` – קבלת הכסף

לאחר שכל הביטחונות הנדרשים מהבנק מוצו לשביעות רצונו, בשלב האחרון חוזרים לבנק עם כל טפסי הבטחונות חתומים, וחותמים על טפסים לקבלת כספי המשכנתא.

בדרך כלל, הבנק הינו "כסף אחרון", כלומר הכסף של הבנק הוא היתרה האחרונה שמשלימה את קניית הנכס.

לכן, יש להציג לבנק מסמכים המאשרים שמלוא ההון העצמי בתוספת כספים חיצוניים מומשו במלואן לטובת הדירה, וכל שנותר הוא הסכום המאושר למשכנתא שמשלים את מלוא עלות רכישת הנכס.

יש לכם כבר משכנתא? מעוניינים למחזר? חברת משכנתא אחת מונה צוות מומחה של יועצי משכנתאות, וישמח להעמיד לרשותכם את מיטב המוחות לתכנון ובניית תכנית מחזור משכנתא הכדאית ביותר עבורכם.

אז אם הבעיה היא רק – המשכנתא – בואו אלינו! אנחנו נלווה אתכם עד שיהיה לכם בית! לשכירת שירות מומחה משכנתאות פנו אלינו, ונשמח לעמוד לשירותכם.

לפרטים נסופים ופגישה עם יועץ משכנתאות מומחה פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

מדריך משכנתא הינו באדיבות חברת משכנתא אחת.

מדריך משכנתא