הפחד להתחייב

בואו ונודה על האמת שהמחשבה של לקיחת הלוואה של סכום כסף עצום מפחידה.

להתחייב להחזיר סכום גדול לאחר פרק זמן מסויים היא אכן מפחידה.

הרבה שאלות מתרוצצות בראשנו כמו, איך אוכל להתחייב שאצליח להחזיר את כל הסכום הזה? או למה אני צריך להסתבך עם סכומים כאלה, מורידות אותנו מאוד מהר מרעיון לקיחת משכנתא.

טעות שלימים תעלה לנו ביוקר. שכן, מיותר לציין, שויתור על לקיחת משכנתא, הוא ויתור יקר ולא כלכלי לטווח הארוך. כסף של כמה שנות שכירות יכול היה להיות בסיס טוב להחזר תשלומי המשכנתא עבור הבית שרכשתם.

הפחד נובע מפחד להתחייבות, או כי החדירו לנו עמוק בראש שבמשכנתא מחזירים הרבה כסף ריבית – וחבל על הכסף, אבל הוא נובע באמת בעיקר מחוסר ידע או הבנה, ומהסתכלות לא נכונה על הנתונים.

בהרבה מהמשכנתאות היום ובעבר יש מספר תופעות בעייתיות מאוד. בראש ובראשונה החוב למשכנתא גדל בשנים הראשונות – למה שיגדל החוב אם אנחנו משלמים כל חודש לטובת כיסוי המשכנתא?

בנוסף, בהרבה משכנתאות לא רואים ירידה בחוב לבנק עד למחצית תקופת ההלוואה.- רק שם מתחילים לראות את החוב יורד וגם אז, לא בצורה דרסטית.

שני מצבים אלו הם לא הגיוניים- אם אני משלם לכיסוי החוב, למה החוב לא קטן ואף תופח?
החוב הזה שלא יורד הוא על חשבוני כי אני חייב לבנק כסף שהיה צריך להיות חלק מההון שלי.

במקביל לבעיות אלו, בגלל שהחוב גדל או לא משתנה והתקופה הולכת ופוחתת- ההחזרים החודשיים עולים.
עם השנים הבעיה גדלה כיוון שההחזרים גדלים לאלפי שקלים יותר מההחזר הראשוני וכדי להתמודד עם ההוצאות שגדלו עלינו לצרוך פחות ולהוריד את רמת חיינו.

כל זה מכניס אותנו ללחצים ופחדים בהתחייבות ללקיחת משכנתא, ואנו נוטים לוותר על בית חלומתינו.

כאן הצוות של משכנתא אחת נכנס לתמונה. רצינו להרגיע ולבשר לכם, שאנו כאן לרשתוכם לכל שאלה שעולה או שתעלה בהמשך, ואנו נוודא ונדאג להסיר כל חשש או מכשול אפשרי לדחיית ההחלטה שלכם לוותר על בית חלומותיכם מפאת פחד מלקיחת משכנתא.

להרגעת חששותיכם התקשרו עוד היום

לפרטים נסופים מיועץ משכנתאות מומחה פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.