האם להשתמש בהון עצמי?

האם להשתמש בהון עצמי שלי או לקחת משכנתא?

בשאלה זו נתקלים המון משפרי דיור והיא שאלה מרתקת. קודם כל אנו צריכים לדעת שמשכנתא היא ההלוואה הזולה ביותר בשוק- אין הלוואה זולה ממנה. במיוחד מכאשר מדובר במשכנתא למשפרי דיור (כיוון שהסיכון של הבנק קטן עוד יותר ממשכנתא רגילה) לכן, בבואנו להוציא את ההון העצמי עלינו לשאול את עצמנו- האם לא נצטרך כסף זה?

אם רוב הסיכויים שיעמוד בצד ללא תכלית- עדיף שנשלם איתו על הנכס וניקח פחות משכנתא. לעומת זאת, אם יש סיכוי סביר שנצטרך אותו בהמשך, כדאי מאוד שניקח משכנתא ונשמור את חלק מהכסף או כולו כבטחון בצד.

כאשר נצטרך כסף לטובת נסיעה לחו"ל , סגירת מינוס, שיפוץ או כל הוצאה אחרת לא מתוכננת- נוכל לשלוף מאותו כסף ששמרנו בצד ולא להזדקק להלוואה מהבנק שתהיה יקרה יותר מהמשכנתא שלקחנו מלכתחילה.

בסופו של דבר אתם מחליטים

ואע"פ כל החישובים "היבשים" הללו, עדיין יש כאלו שיודעים שהכסף ישב בקופה של הבנק ורוצים דאבל ביטחון כלכלי ולכן לוקחים משכנתא, וגם ההפך הוא נכון ראינו אנשים שזה הכסף האחרון שלהם והם העדיפו לשים אותנו על הבית ולהתחיל לחסוך מחדש, ולכן תפקידנו כיועצי משכנתא הוא להביא לפניכם את היתרונות והחסרונות שיש בכל מהלך, להציג לפניכם אלטרנטיבות, להתמקח מול הבנק עבורכם ולהשיכ לגם את המשכנתא הטובה ביותר, אבל בסופו של דבר אתם מחליטים.

לפרטים נסופים מיועץ משכנתאות מומחה פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.