מהו מענק מקום?

מהו מענק מקום מהמדינה?

בדומה לזכאות משרד השיכון גם המענק ניתן מכספי המדינה ודרך משרד השיכון על דירה ראשונה בלבד. כאן הדגש שונה והוא היכן קונים את הדירה ולא הפרמטרים האישיים שלכם. המטרה של המדינה העומדת מאחורי מתן המענק הזה היא לתת סיוע למי שרוצה לגור ב"אזורי עדיפות"- במילים אחרות פריפריה/מחוץ לאזורי הביקוש.

מענק זה נקרא גם מענק מותנה ואומר שעליכם להישאר 15 שנה באותה דירה/אותו איזור. היתרון הוא שאין החזרים חודשיים כלל ובכל חודש יורד ממנו סכום יחסי כאשר בסוף ה 15 שנה יתרתו מתאפסת ללא ששילמנו דבר. אם נרצה לעבור דירה בתוך ה 15 שנה, נצטרך לבדוק אם משרד השיכון יסכים להעביר (המושג המקצועי הוא לגרור) את כל הזכאות שנותרה/חלקה לנכס החדש שנרצה לקנות.

אנו נבדוק עבורך את מענק המקום המרבי לו אתה זכאי ללא עלות.

אז כמה כסף זה המענק הזה?

מענק מקום או בשמו האחר מענק מותנה ניתן בסכום של 30-60 אלף ש"ח, המענק ניתן בכל אחד מ29 הישובים שנקבעו בתאריך 26.6.2011 ע"י החלטת ממשלה ונכונים עד היום (07/2017) וכנראה לא הולכים להשתנות בקרוב אלא אם הממשלה תשנה את החלטתה.

מיהם 29 הישובים?

אופקים, בית שאן, בועיינה-נוג`ידאת, דימונה, טבריה, חורה, חריש,* ירוחם, כרמיאל, כפר מנדא, מגדל העמק, מעלות תרשיחא, יפיע, מצפה רמון, נהריה, נחף, נצרת, נצרת עילית, נתיבות, סח`נין, עכו, ערד, צפת, קרית שמונה, רהט, שדרות, חצור הגלילית, אל-סייד, שלומי.

לפרטים נסופים מיועץ משכנתאות מומחה פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.