לקנות/לשכור דירה

האם לקנות דירה או לעבור לשכירות

האם לקנות דירה אחרת (או להישאר בקיימת) ולהתחייב למשכנתא או אולי לשכור דירה עד שיהיה בידינו ההון העצמי לקנות אותה ללא משכנתא.

בראש ובראשונה אנו צריכים לקחת בחשבון שבכל מקרה נשלם על דיור או כשכירות או כמשכנתא.

לפרטים נסופים מיועץ משכנתאות פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

משכתא

זה לא סוד שמחירי הנדל"ן רק עולים, וכל המתנה להון העצמי ש"אולי" יהיה בידנו לצורך קניית הבית ללא משכנתא, ירחיק אותנו מבית חלומותינו. כך שכל עוד, אין לכם איזו תחזית ממשית להמתנה, ההמתנה לא כדאית.
כמו-כן, אם נשווה את איכות הדירה שנקנה ובהנחה שיצאנו עם הון עצמי מהגירושין, לרוב היא תהיה עדיפה על שכירות בכמה מישורים:

חיסכון

כאשר אנו קונים דירה משלנו, אנו מצמידים את המזומן שבידינו למחירי הנדל"ן שנוטים לעלות בטווח הארוך. עובדה זו חשובה מאוד כיוון שאם לא נעשה כך, יתכן שכספינו יישחק מאוד בבנקים במיוחד בתקופה כזו שסביבת הריבית בה שואפת לאפס.

תוך כמה שנים יתכן שמחירי הדירות "יברחו" מאיתנו עד שלא נוכל לקנות דירה כלל. אם הלכנו וקנינו דירה, נוכל להרוויח עליה במכירה את הכסף שהיא עשתה בתקופה שגרנו בה ללא כל פעולה מצידנו ובכל מקרה שמרנו על ערך הכסף שלנו וגם הרווחנו.

תשלום חודשי יורד

בעוד שמחירי השכירות במדינה הולכים ועולים עם הזמן, בתכנון משכנתא טובה התשלומים החודשיים למשכנתא ירדו בהתמדה, ועל כן יהיה נוח יותר להתמודד עם עומס התשלומים החודשי בהמשך הדרך.

השקעה בעיצוב פנים

בשונה מדירה שכורה שבה אין כדאיות להשקעה כספית בפנימיות הבית שלא תחזור אלינו, כיוון שמדובר בדירה שלנו נוכל ונרצה להשקיע בה ולטפח אותה פנימית ברמה יותר גבוהה מזאת המושכרת, שכן ההשקעה הכספית אם זה בעיצוב אדריכלי ואם זה בהוספת חדר, כן תחזור אלינו אם וכאשר נרצה למכור את הבית.

אם אתם משוכנעים ברכישת בית, ב-משכנתא אחת נשמח להעמיד לשירותכם את צוות היועצים המיומן והמקצועי שלנו לייצר עבורכם את התמהיל המותאם אישית, והמושלם עבורכם.

אנא צרו קשר עוד היום, ואנו נדאג לשאר, לפרטים נסופים מיועץ משכנתאות פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.