ייעוץ משכנתא למתגרשים

מהי משכנתא לאדם גרוש?

משכנתא לאדם גרוש היא בעצם משכנתא של לווה יחיד. הבית הופך להיות שלך בלבד וכמו כן, אתה הלווה היחיד בספרי הבנק.

קיימות 3 אפשרויות עיקריות למעבר הזה של נכס על שמך בלבד:

האפשרות הראשונה היא לקנות את החלק של הגרוש/ה באמצעות משכנתא מהבנק, לגרוע אותו מהנכס ובכך להפוך לבעלים היחיד על הנכס שהיה בבעלות משותפת שלכם.

אפשרות נוספת היא, למכור את הזכויות שלכם בבית המשותף לגרוש/ה ולקבל תמורתן כסף. על ההון הזה תיקחו משכנתא ותוכלו לקנות דירה העונה לצרכים שלכם שהשתנו בעקבות הגירושין. הצרכים יכולים להיות בית קטן יותר, גדול יותר, באזור שונה וכד`.

האופציה השלישית היא למכור במשותף עם הגרוש/ה את הנכס, להתחלק בכספי המכירה ועם ההון העצמי בתוספת משכנתא, לקנות דירה העונה לצרכים שלכם.

באופן כללי, משכנתא ללווה יחיד בכלל, ומשכנתא לאדם גרוש בפרט נחשבת למשכנתא הנושאת סיכון, שכן מדובר בלווה יחיד הממן את המשכנתא על בסיס משכורת בודדת, דבר המקשה על עומס התשלומים, ובכך מגדיל את הסיכון לחדלות פירעון.

כיוון שכך, באחוז מאוד גבוה מהמקרים, נתקלים גרושים / גרושות בקושי רב לקבל משכנתא עד כדי סירוב ע"י הגורם הממן. אם בכל זאת מתקבל אישור, לרוב המשכנתא תהיה יקרה יותר ממשכנתא רגילה, מה שאומר שההחזרים החודשיים יהיו גבוהים יותר, וזאת בשל הסיכון שרואה הגורם הממן במתן משכנתא לאוכלוסיה זו.

חברת משכנתא אחת שמה לה מטרה להקל במידת האפשר על תהליך נטילת המשכנתא לזוגות גרושים, ועל כן, נשמח מאוד לסייע בידכם למצוא את מסלול המשכנתא המשתלם והנוח ביותר עבורכם.

לייעוץ ולתיאום פגישה אנא פנו אלינו עוד היום, ונשמח לעמוד לשירותכם.

לפרטים נסופים מיועץ משכנתאות פנו אלינו בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.